Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОЕТИЧНОГО ВИДАННЯ ОЛЕГА ГОНЧАРЕНКА «КРИМУ ТАМОВАНИЙ СКРИК…»
   

 21 березня 2018 року о 14.00 у Всесвітній день поезії в Мелітопольському міському краєзнавчому музеї відбулась знакова подія у культурному та суспільному житті не лише нашого міста, а і України - презентація видання літературних переспівів кримськотатарських поетів українською мовою видатного поета Олега Гончаренка «Криму тамований скрик…».

Всесвітній день поезії було засновано ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. Вперше цей день пройшов у 2000 році в Парижі. В Україні Всесвітній день поезії почав відзначатися з 2004 року. Його метою стало втілення нового імпульсу і визнання національних, регіональних і міжнародних поетичних рухів, розвиток мовного розмаїття та підтримка зникаючих мов завдяки віршам. У багатьох країнах світу з нагоди Всесвітнього дня поезії проходять літературні вечори, поетичні конкурси, фестивалі, вручаються літературні премії, тощо.

Символічно, що саме у цей день в інтеркультурному джерелі України Мелітополі проходить презентація збірки переспівів кримськотатарської поезії українського поета Олега Гончаренка.

Ця книга – своєрідний поетичний місток, прокладений між серцями та душами корінних народів нашого Великого Степу – українців та кримських татар для налагодження взаєморозуміння. Отож, ця книга - це заклик до єднання заради Перемоги.

Автор висловлює щиру подяку за підтримку і допомогу у виданні цієї книги Віце-президентові Всесвітнього конгресу кримських татар Лєнуру Іслямову.

На презентацію завітали представники влади міста та кримськотатарської громади Мелітополя, краєзнавці, бібліотекарі, вчителі, викладачі та студенти, а також всі небайдужі до поетичного слова. Привітання з нагоди нового видання висловили начальник відділу культури Мелітопольської міської ради Семікін Михайло Олександрович, кандидат філологічних наук, доцент Зайдлер Наталія Василівна, голова Комітету сприяння поверненню кримськотатарського народу на історичну батьківщину «АЗАТ» Рідван Ібраімов, Почесна громадянка Мелітополя Міневер Ідрисова, директор музею Ібрагімова Лєйла Різаєвна.

 

Науковий співробітник музею Оксана Беца розповіла про історію Всесвітнього дня поезії, важливість впливу поетичного слова на душі людей, основні етапи розвитку кримськотатарської поезії, наголосивши, що історії українського і кримськотатарського народів тісно переплетені між собою. Нема сумніву, що Крим - це земля України, а кримськотатарський народ – складова частина української нації, яка має корінне кримське походження. Хоч у них різні культури, але вони мають однакове світосприйняття – однаково чують, уловлюють звуки, однаково відображають і однаково передають їх. Надбання культури кожного окремо узятого народу стає загальним надбанням цивілізації.



< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2021