E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Адреса: 72312, Запорізька обл.
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
Мелітополь прийняв чемпіонат Європи з богатирського двоборства!

У суботу, 29 травня, в Україні стартувала міжнародна частина сезону 2021 року по богатирського спорту. У спортивному комплексі ТДАТУ ім. Дмитра Моторного відбилися три чемпіонати Європи:

- з богатирського багатоборства, двоєборство колоди, тяги,  богатирського багатоборства з логліфту та богатирського багатоборства з богатирської тяги.

Всього у змаганнях взяли участь 15 атлетів з 6 країн: Стівен Вілкінсон (Великобританія), Ерікас Довиденас, Рамунас Ліебус, Алоізас Славінскас, Модестас Беіноравічус (Литва), Фолкер Бауер (Австрія), Людвік Ланг (Чехія), Еліас Вітцлер, Аюб Мохаммад, Кай Ерхард (Німеччина), Євген Горбків, Віталій Кияненко, Олександр Дубовой, Микита Мітрюхін і Кирило Чувак представляли Україну. Сам чемпіонат проходив в форматі двоборства - логліфт і богатирська тяга, де вважалися результати як за окремі вправи, так і сума балів за результатами двох вправ. У категорії до 80 кг. перемогу здобув спортсмен з Великобританії Стівен Вілкінсон. Атлет з Туманного Альбіону в третій спробі зміг зафіксувати над головою колоду вагою в 100 кг., а також потягнув аксель вагою 315 кг., зібравши в сумі 415 кг. Слід зазначити що Стівен добре розрахував свої сили і став одним з двох учасників змагань, які змогли виконати третій підхід до колоди. Друге місце зайняв спортсмен з Литви Ерікас Довиденас із загальним результатом двоборства 382,5 кг. Бронзову медаль завоював Євген Горбків з України - 312,5 кг. У категорії до 90 кг. на вищий щабель п'єдесталу піднявся Рамунас Ліебус - 492,5 кг за сумою двох вправ. Друге місце зайняв спортсмен з України Віталій Кияненко - 412,5 кг. У категорії до 105 кг. кращим став чех Людвік Ланг з результатом 537,5 кг. Срібну медаль зміг завоювати Олександр Дубовой, який став кращим в логліфте в середній вазі. Загальний результат українського богатиря склав 500 кг. Однак велика перевага Людвіга в тязі акселя дозволило останньому стати чемпіоном. Трійку лідерів найчисленнішою категорії замкнув Модестас Беіноравічус з Литви - 475 кг.

У відкритій ваговій категорії домінував Аюб Мохаммад, який представляє Німеччину. У другому підході силач зміг зафіксувати над головою 180-кілограмовий логліфт, а загальний результат двоборства атлета склав 550 кг. другий результат продемонстрував співвітчизник чемпіона Кай Ерхард - 475 кг. Бронзову медаль завоював українець Микита Мітрюхін - 440 кг. На цьому тижні відбудуться ще два престижних міжнародних турніру з богатирського багатоборства. У п'ятницю, 4 червня, Мелітополь буде приймати Гран-Прі України, а в неділю, 6 червня в Запоріжжі пройде головна подія сезону - Командний чемпіонат України.