Інформація
я маю право

Цілодобовий прийом звернень
Цілодобовий прийом звернень:
15-80
+380 (096) 447-22-00
+380 (619) 44-80-15
Стрічка наших новини на вашому сайтіRSS 2.0 Cтрічка новин

Мелітопольська міська рада
Адреса:

72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5

Телефон: +38 (0619) 44-01-62
Факс: +38 (0619) 42-00-66
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script

Виконавчий комітет
Мелітопольської міської ради
Адреса: 72312, Запорізька обл.
м. Мелітополь, вул. М.Грушевського, 5
Телефон: +38 (0619) 42-13-58
Факс: +38 (06192) 6-34-70
E-mail: Этот адрес e-mail защищен от спам-ботов. Чтобы увидеть его, у Вас должен быть включен Java-Script
Роз'яснення щодо практичного застосування пункту 2 статті 30 Закону України "Про державну службу"

          Головне управління державної служби України надає роз'яснення щодо практичного застосування пункту 2 статті 30 Закону України «Про державну службу».        

      

            Статтями  7, 8, 9  Закону України «Про боротьбу з корупцією» визначено, що  особи, уповноважені на виконання  функцій  держави,  за вчинення  корупційних  діянь,  якщо  вони  не  містять  складу  злочину, порушення спеціальних  обмежень, встановлених для осіб, уповноважених на виконання функцій держави, а також за порушення вимог фінансового контролю несуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.      

            Постанова  суду,  яка набрала чинності, засвідчує, що особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчинено адміністративне правопорушення (корупційне діяння), передбачене  статтями 1  і 5 Закону України «Про боротьбу з корупцією», тобто недотримано вимоги, пов'язані із проходженням державної служби, передбачені статтею  16 Закону України «Про державну службу».      

           Керівник державного органу, де працює особа, уповноважена на виконання  функцій  держави,   та  яка  здійснила  корупційне  діяння, отримавши постанову суду, яка набрала законної сили, відповідно до пункту 2 статті  30 Закону України «Про державну службу» видає наказ про припинення такою особою державної служби.       

            У трудовій книжці такої особи робиться  запис:  «Державна служба Припинена відповідно до пункту 2 статті 30 Закону України «Про державну службу» за  недотримання вимог, пов'язаних із  проходженням державної служби».      

           Припинення державної  служби  -  це  припинення  професійної діяльності на посаді державного службовця, тобто  звільнення з посади державного службовця.      

          Припинення державної служби з ініціативи органу державної влади є розірвання трудового договору з ініціативи органу чи його керівника.      

          Видання  додатково  іншого  наказу  про  звільнення  з  посади  державного службовця непотрібно.       

          Таким  чином,  державний  службовець  вважається  таким,  щопритягнутий:      

          1) до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних діянь,  передбачених статтями  1  і  5 Закону України «Про боротьбу з корупцією»;      

          2) до дисциплінарної відповідальності за порушення  обмежень, пов'язаних з проходженням державної служби, передбачених статтею 16 Закону України «Про державну службу», що є підставою для припинення державної служби відповідно до пункту 2 статті ЗО цього Закону.      

         Відповідно до статті 14 Закону України «Про державну службу», передбачені статтею 16 цього Закону обмеження, пов'язані з проходженням державної служби, є порушенням трудової дисципліни – дисциплінарним проступком,   за   вчинення   якого   можуть   застосовуватися  крім дисциплінарних   стягнень,  передбачених  законодавством  про   працю України, такі заходи дисциплінарного впливу як попередження про неповну службову відповідність, затримка до одного року  у присвоєнні чергового рангу або у призначенні на вищу посаду.      

         За  порушення трудової дисципліни, згідно  зі статтею  147 Кодексу законів про працю України, до працівника можуть бути застосовані такі стягнення як догана або звільнення.      

         Водночас, пунктом 2 статті  30 Закону України «Про державну службу», який є спеціальним законом у регулюванні правовідносин у сфері державної  служби,  передбачено  спеціальну норму, як  підставу для припинення державної служби за порушення обмежень, пов'язаних з її проходженням, визначених як дисциплінарне правопорушення, що означає звільнення   з  посади.  Вона  відповідає  основному  акту  трудового законодавства, зокрема, статті 147 Кодексу законів про працю України, і у даному випадку, як спеціальна норма, має пріоритет у застосуванні при регулюванні правовідносин у цій сфері по відношенню до загальних норм трудового законодавства.      

        З урахуванням  викладеного, вимоги статті 61 Конституції України: «Ніхто не може бути  двічі притягнутий до юридичної відповідальності одного  виду за одне й те саме  правопорушення» у  даному випадку не порушуються.

< Пред.   След. >

                                                   Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

Мелітопольська міська рада © 2005-2021